Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Użytkownikom niniejszej strony przedstawiamy owoce naszej dwusemestralnej przygody z obchodami Roku Czesława Miłosza w naszej szkole. Zakładka prezentująca kalendarium wydarzeń naszych szkolnych obchodów dowodzi, że uczestnicy mieli okazję zapoznać się z dziełem oraz osobą Bohatera w sposób wielostronny i nad wyraz bogaty. Co warto podkreślić, formuła owych wydarzeniach umożliwiała uczestnictwo w nich nie tylko osobom wyszczególnionym w zakładce „Uczestnicy”, którzy to z kolei mieli okazję wykazać się na innych polach. Materiały przygotowane przez nich należą zarówno do kategorii lżejszej – jak zdjęcia dokumentujące nasze obchodowe przedsięwzięcia, oraz poważniejszej: czyli, inspirowanego książką Miłosza „Abecadła”.

Jako opiekunowie zapraszamy do lektury poszczególnych haseł, oglądania zdjęć (ze szczególgną radością chcemy tu zaznaczyć wizytę w redakcji Tygodnika Powszechnego, udokumentowanej garścią fotografii do znalezienia w zakładce galeria) oraz zapoznawania się z refleksjami naszych uczniów na temat pracy przy stronie („Barbarzyńcy i Poeta”). Być może niektóre z naszych haseł pomogą nauczycielom języka polskiego w skondensowanym podsunięciu swoim uczniom kilku zasadniczych dla Miłosza problemów (chociażby „Dostojewski”, „Eschatologia” „Marksizm” czy „Światopogląd naukowy”). Szczególną radością napawają nas intrygujące próby translatorskie naszej uczestniczki („Jeffers”, „Objawienia”). Mamy nadzieję, że wzbogacenie strony o bibliografię („Indeks ksiąg maglowanych”) oraz użyteczne dla zainteresowanych osobą Czesława Miłosza linki okaże się również pomocne.

 

Nasi goście, czyli dr Magda Heydel, Artur Grabowski, Jędrzej Grodniewicz oraz Xavier Farré niech przyjmą nasze podziękowania za odwiedzenie szkoły i podzielenie się z uczniami swoją wiedzą. Pani Agnieszcze Kosińskiej jesteśmy wdzięczni za umożliwienie odwiedzenia mieszkania Poety a dr. Anniemarii Orla-Bukowskiej za szansę wizyty w redakcji na ulicy Wiślnej . Państwu Marcie Smoczyńskiej oraz Jerzemu Illgowi dziękujemy za długie opowieści nie tylko o życiu Miłosza. Panu Łukaszowi Kozłowskiemu z Fundacji Edukacyjnej im. J.S. Bandtkiego za wsparcie.

 

Katarzyna Podgórna, Paweł Rogala

Poprawiony (niedziela, 15 stycznia 2012 17:27)

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież